GERGİ TAVAN BAKIMI VE TEMİZLİĞİ

Gergi tavan bakım ve temizliği, trafo değişimi, led aydınlatma bakım ve onarımı yapılmaktadır. Gergi tavan aslında fazla pislik tutan bir ürün değildir. Yapılan gergi tavanlarda teknik olarak yanlış uygulamaların sonucunda doğan hatalardan dolayı; gergi tavan kumaşının içine sinek, örümcek vb. haşerelerin düşmesinden dolayı kirlenmektedir. Yapılan gergi tavan havuzlarında saten açısına kadar parlak ve boyalı temiz bir yüzey olmalıdır.

Led aydınlatmalarda kablolama 1.5 nyaf kablo ile montaj yapılmalıdır. Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.Bakım yapılacak yerde teknik olarak belgesiz çalışma yapılmamaktadır,bu belgelerden bazıları Mesleki yeterlilik belgesi,yüksekte çalışabilir belgesi,elektrik mesleki yeterlilik belgesi ve iş güvenli belgeleri olmadan çalışma yapılmamaktadır.Bu belgeler olmadan firmalara yaptırmanız daha uygun olacaktır.Gergi tavan bakım ve temizliği yaparken;şunlara dikkat..!

Led aydınlatma konusunda modül led kullanılarak trafolarınızı minimun düzeye indirebilirsiniz ve avantaj yakalayabilirsiniz.

Modül ledler kullanım kolaylığı enerji verimliliği uzun ömürlü olmaları sayesinde kutu harfli reklam tabelalarında, dekoratif aydınlatma ihtiyaçlarında, led tabela imalatında ve kamp vs aydınlatma ihtiyaçlarında vazgeçilmez unsur haline  geldi.

Teknik olarak modül led inceleyecek olursak 3 adet 3,4Volt ile çalışan yüksek ışık seviyesindeki ledin seri bağlanıp bir akım sınırlayıcı direnç üzerinden 12 volt ile çalışması sağlanmaktadır.

Bu tip üretilmiş modülleler  ekonomik üretim  için tercih edilmektedir.

Bazı modül ledler de akım sınırlayıcı sürücü ile üretilmektedir ve bu seçenek  ledlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlanmatadır.

Bakım ve Temizliği

Gergi tavanlar tavanlarında değişiklik yapmak isteyenler için en güzel alternatiflerdir. Çünkü gergi tavanlarda sınırlar haya gücünüze bağlıdır. Hâlihazırdaki tavanınızdan sıkıldıysanız ve daha estetik bir gürünüm istiyorsanız gergi tavanlarla rahatlıkla istediğinizi elde edebilirsiniz.
Hızlı döşenmesiyle herhangi bir tadilat sorunu oluşturmayan, olağan üstü renkler sunan, kişiye özel tasarımlar yapılabilen, kirişli tavanlara ve kirişli duvarlara rahatlıkla uygulanabilen ürünlerin bakım ve temizliği oldukça kolaydır. Bu da gergi tavan avantajlarından bir tanesi olarak gösterilebilir. Bakımı olarak trafo değişimi, led aydınlatma değişimleri yapılabilir.

Bunlar uygulamanın bir parçası olduğu gibi zamanla eskiyebilen ürünlerdir. Dolayısıyla zaman zaman bakım, değişim yapma gereksinimi ortaya çıkabilir.
Gergi tavanlar aslında fazla pislik tutan ürünler değildirler; fakat kimi zaman gergi tavan kumaşının içerisinde sinek, örümcek tarzı haşereler oluşabilir. Bu haşereler gergi tavana girerek alttan bakıldığında hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmasına neden olurlar. Bunun nedeni gergi tavan uygulaması yapılırken teknik hatalar yapılmasından doğan hatalardır. Oysa yapılan gergi tavan havuzlarının saten açısına kadar parlak ve boyalı bir yüzey olması gerekir.

Gegi Tavan Bakım ve Temizliği Kim Tarafından Yapılmalı?

Gergi tavan uygulamalarında led aydınlatmalarda kablolama 1.5 nyaf kablo ile yapılmalıdır. Bakım yapılacak yerde teknik olarak belgesiz çalışma yapılması tercih edilmemektedir. Bu belgelere mesleki yeterlilik belgesi, yüksekte çalışabilirlik belgesi, iş güvenliği belgesi, elektrik mesleki yeterlilik belgesi sayılabilir. Bunlar olmadan çalışma yapılamamaktadır. Bu belgelere sahip bir firma veya kişiye bakım ve temizliği yaptırmanız ürünlerinizin sağlığı açısından önemlidir.
Gergi tavan bakım ve temizliği yaparken de göz önünde bulundurabileceğiniz önerilerden birisi led aydınlatma konusundadır. Led aydınlatma konusunda modül kullanabilir, trafolarınızı minimum düzeye indirebilirsiniz. Bu sayede av

gergi tavan bakım ve temizliği

antaj ortaya çıkacaktır. Modül ledlerin kullanımı son derece kolay, enerji verimlilikleri yüksek ve uzun ömürlüdürler. Bu yüzden kutu harfli reklam tabelalarında, dekoratif aydınlatma gereksinimlerinde, led tabela imalatlarında, kamp aydınlatmalarında ve daha pek çok alanda ihtiyaca başarıyla karşılık verebilirler. Bu yüzden de aydınlatma sektörünün vazgeçilmez ürünlerinden birisi olmayı başarmışlardır.

Gergi Tavan Bakım ve Temizliği İhtiyacını Azaltmak

Gergi tavan bakım ve temizliği esnasında teknik olarak modül ledleri incelediğimizde üç adet 3,4 volt ile çalışan yüksek ışık seviyesindeki ledler seri olarak birbirine bağlanır. Bir akım sınırlayıcı direnç üzerinden 12 volt ile çalışma rahatlıkla sağlanabilmektedir. Bu tür modüller ekonomik üretim için tercih edilmektedir.AKIMI AZ ÇEKTİĞİ için çok tercih edilmekte olup trafo konusunda da tasaruf saglanmaktadır. Bazıları ise akım sınırlayıcı sürücü ile üretilmekte, bunlar ledlerin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Uygulamalarda artık şerit led uygulamaya son yeni nesil modülledler sizleri beyini si sağlamak için sunmaktayız. Gergi tavan bakım ve temizliği için 7/24 arayabilirsiniz.