GERGİ TAVAN AYDINLATMA UYGULAMA

Gergi tavan led aydınlatma modül led  detaylarını siz müsterilerimize sunmakla beraber,faydalı olmak tek amacımız.

Led aydınlatma modül led  detay;

Müşterilerimizin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi gergi tavan uygulamalarının altına yapılacak LED aydınlatma ürünlerinin ne sıklıkla ve hangi prensiplerle monte edileceğidir. Aşağıda konu hakkında detaylı bir kılavuz bulabilirsiniz.
1- Gergi Tavan aydınlatmasının altında kullanılacak LED’leri belirtilen voltajdaki ( genelde 12V-24V-48V ) güç kaynakları ile besleyiniz.

2- Güç kaynakları’nın seçiminde sabit voltaj veren ( switching güç kaynakları) ürünler olamasına dikkat edilmelidir. Giriş geriliminde yaşanabilecek olası değişiminin çıkış voltajını etkilediği ürünleri kullanmayınız.

3- Kullanılacak LED’leri 5 Metreden fazla birbirine ekleyerek bağlamayın. Bir güç kaynağının iki yanına LED ürünleri bağlayarak baştan ve sondan beslenmek üzere daha uzun hatları uygulayabilirsiniz. Güç kaynağından ana hat çekerek güç kaynağınızın kapasitesi doğrultusunda paralel bağlama yapmanız da mümkündür.

4- Kullanılacak LED hatlarının başlangıcı, ortası ve sonunda ışık şiddeti farklılıkları oluşmaması için, Paralel bağlantılarda ana hat maksimum 100W için kullanılmalı, 100W’ı geçen güçlerde ikinci ana hat çekilmelidir. Kullanılacak güce göre kullanılması gereken ana hat kablo kesiti için aşağıdaki örnek tabloyu inceleyebilirsiniz ;

Güç tablosu;

Güç WattAkım AmperKablo kalınlığı (mm2)
12 W1 A0,75
24 W2 A1
48 W4 A1,5
72 W6 A2
100 W9 A2,5

5- Kullanılacak LED’leri güç kaynağına bağlarken Artı (+) ve Eksi (-) bağlantı noktalarına doğru bir şekilde bağladığınızdan emin olun.

6- LED ürünlerini statik elektrik vs. etkenlerden zarar görmemesi için kullanacağınız zaman ambalajlarından çıkarınız.

7- İç mekan (slikon korumasız) LED’leri nem oranının %70’den fazla olduğu yerlerde kullanmayınız.

8- LED’ler montaj edilmeden önce tavan temizlenmeli varsa harç, boya artıkları zımparalanmalı, ışık kaybı yaşanmaması için tavan beyaza boyanmalıdır.

9- Uygulamanın her yerinde aynı ışık şiddetini alabilmek ve homojen bir aydınlatma sağlayabilmek için derinlik ne ise o sıklıkla LED ürünlerini kullanmayı ihmal etmeyiniz. Aksi takdirde yer yer gölgeler oluşması kaçınılmazdır. Gergi tavan membranı ile LED aydınlatmaların monte edileceği yüzey arasındaki mesafeyi 15cm ile sembolize edersek, LED ürünleri tavana 15cm sıklıkla yukarıda belirtilen koşullara dikkat edilerek monte edilmelidir.

Örnek:

Tavan ile gergi tavan membranı arasındaki mesafe 25cm ise Led ürünleri 20cm aralıklarla kesintisiz hatlar şeklinde uygulanmalıdır.

Led aydınlatmada  şerit led yerine dizgi led uygulaması veya led aydınlama modül led yapılması daha sağlıklı ve güvenli olmaktadır.
Led montajında muhakkak 1.5 enyaf kablo baglantısı kullanılmalı 0,75 kablo yanma yapmaktadır.
Led metrajı hesaplanıp 20 amper sessiz trafo kullanılmalı ki ses yapması engellenilmelidir.led aydınlatma modül ledEğer bunlar yapılmadıgında sıkıntılı bir süreç sizleri bekliyor olacaktır

Led seçimi serit led 320 dümen ışık yogunluğu vermektedir
Dizgi led 560 dümen ışık yogunluğu vermektedir.
Dizgi led aydınlatmada altında alüminyum olduğundan dolayı soğutucu görevi yaparak uzun süre sağlıklı verim alınmaktadır.

Led aydınlatma modül led seçimi harika sonuçlar kazandıracaktır arızasız sorunsuz gergi tavanlara sahip olacaksınız.

Gergi tavan led aydınlatma modül led ler derinlige göre 20-25 cm ara ile dösendiğinde gölge yapmazlar.