GERGİ TAVAN UYGULAMADA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Gergi tavan uygulamada dikkat edilecek hususlardan başlıcaları şunlardır.

Gergi tavanda dikkat edilecek unsurlara dikkat edilmelidir.

1.Gergi tavan uygulamasını gergi tavan yapan firmaya yaptırmanız karşınızda bir muhatap bulmanız çok önemlidir.

2.Gergi tavan uygulama yapılacak yerin açı ve boyası bitmiş temiz bir seklide olması, daha sonrasında kumaşın üstüne alçı ve benzeri pislik düşmemesini önlenmesi gerekir.

3.Gergi tavan uygulamalarına 220 volt elektrik çekilmelidir.

4.Gergi tavan profilleri takıldıktan sonra ışık sızma yapmaması ve içine sinek veya böcek türleri girmemesi için kenarlarına alüminyum bant ile izole edilmesi gerekmektedir.

5.Gergi tavan uygulama alanları minimum 15 cm derinlikte olmalı,10 cm derinlik olursa ledleri sıra sıra görme ihtimaliniz vardır.(Çözümü modül led kullanarak çözebilirsiniz)

6.Led aydınlatmada hatalar tavana direk uygulanan ledler zamanla düşebilir.Dizgi led uygulamada bu sorunları yaşamazsınız veya profil üstüne montelenmiş led kullanmanızı ledlerin ısısını biraz olsa düşürmeniz’i tavsiye edebilirim.

7.Led aydınlatmada şerit led uygulamada led araları minimum 14 cm dizgi led uygulamada minimum 17 cm aralık yeterli olacaktır.

8.Şerit led ışık dümeni 320 Dizgi led ışık dümeni 560 dümen dir.

9.Şerit led 1 metrede 2 amper çeker yani 20 metrede 20 amper trafo kullanılmalıdır. Dizgi led 1.5 amper çekmektedir 25 metrede 20 amper trafo kullanılmalıdır.

10.Led bağlantılarında  da yapılan yanlışlıklar 0.75 kablo kesinlikle kullanılmamalıdır.220 volt elektrikte akım azdır kullanılabilinir ama 12 volt ta akım çok olduğundan kablolarda yanma yapmaktadır.

DİKKAT YANGIN ÇIKABİLİR(Çözümü 1.5 enyaf kablo kullanıldığında hiç bir sorun yaşamazsınız.)

11.Güç kaynağı(trafo) ları fansız kullanırsanız ses yapmaz.20 amper sessiz trafo kullanılması tercih ediniz.

12.Led aydınlatmada 300 cm üzeri ölçüleriniz’de muhakkak karşı tarafından besleme yapmanız gerekir, aksi taktirde ledlerin bağlantı noktası ile son nokta arasında ışık farklılığı meydana gelir.

13.Gergi tavan kumaşında muhakkak uv baskılı ürünler kullanmanızı tavsiye ederim, solvet bazlı ürünlerde koku ve piksellenme meydana gelmektedir.

14.Gergi tavan kumaşlarında Alman veya Fransız ürünler kullanılması kalite açışından iyidir.

15.Gergitavan m2 fiyatları şu şekilde hesaplanır en ve boy çarpıldığında m2 ortaya çıkar.Gergi tavan m2 fiyatında ölçü ve yere göre fiyat değişiklik göstermektedir.

GERGİ TAVAN DETAY VE DİĞER SORULARINIZ İÇİN 0533 543 6603 WASSAP HATTINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

GERGİ TAVAN SATIŞ VE MONTAJ  7/24 HİZMET VERMEKTEYİZ.